Bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet z dzielnicy Targówek w Warszawie

Zarząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, wspólnie z Geneva Trust Polska Sp. z o.o., operatora Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Profilaktyka i Diagnostyka, ma zaszczyt zaprosić wszystkie panie z naszej okolicy na bezpłatne badania mammograficzne. Są one elementem Programu Profilaktyki Raka Piersi – Etap Podstawowy, finansowanego przez Mazowiecki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia.

Badania wykonane zostaną w nowoczesnym pojeździe, zwanym Mammobusem, który został specjalnie stworzony do przeprowadzania badań mammograficznych. Wszystkie kobiety w wieku od 45 do 74 lat (urodzone między rokiem 1950 a 1979) są uprawnione do skorzystania z tych bezpłatnych badań.

Przed rozpoczęciem procedury, panie będą proszone o wypełnienie szczegółowych ankiet. Informacje zawarte w tych ankietach umożliwią lekarzom dokładniejszą analizę wyników badań. Każde badanie obejmuje 4 projekcje (dwie projekcje na każdą pierś).

Badania odbędą się 8 lutego, w godzinach 9:00 do 17:00. Miejsce: parking przed budynkiem Urzędu Dzielnicy Targówek, przy ul. L. Kondratowicza 20 – od strony Urzędu Stanu Cywilnego.