Wyjątkowy koncert grupy Mosaik i premiera ich piątej płyty w Kreacja di Stefano Terrazzino

Niepowtarzalne wydarzenie muzyczne zaplanowane jest na 14 czerwca 2024 roku. Atrakcją wieczoru będzie występ polskiego zespołu Mosaik, który odbyć się ma w prestiżowym miejscu – Kreacja di Stefano Terrazzino, położonej w sercu stolicy, przy ulicy Kinowej 19 w Warszawie.

Mosaik, wcześniej znany jako Mosaic, to formacja muzyczna o głęboko zakorzenionych polskich korzeniach, która na przestrzeni lat zyskała rozpoznawalność za granicą. Charakteryzuje się niecodziennym podejściem do muzyki, łącząc tradycyjne polskie brzmienia z orientalnymi wpływami oraz elementami folkloru śródziemnomorskiego. Grupa może poszczycić się zwycięstwami na prestiżowych festiwalach takich jak Festiwal Folkowy Polskiego Radia „Nowa Tradycja” czy „Mikołajki Folkowe” a także uczestnictwem w licznych festiwalach World Music w kraju i za granicą – między innymi Skrzyżowanie Kultur, Ethnoport, London International Arts Festival, Globaltica, Musicport, Colour Meeting, Delhi International Arts Festival.

W trakcie koncertu 14 czerwca, zespół Mosaik zaprezentuje swoje najnowsze dzieło – piąty album pt. „Żar”. Jest on najbardziej zbliżony do estetyki debiutanckiego albumu zespołu, aczkolwiek wyraźnie słyszalne są doświadczenia zespołu zdobyte podczas 17 lat wspólnego tworzenia muzyki. Debiutancka płyta zespołu, znana pod nazwą „Ludovava”, zdobyła miano jednego z najważniejszych folkowych wydarzeń roku 2010. Efektem współpracy grupy z Polskim Radiem był ich drugi album, „…a my do Betlejem”, który jest zapisem koncertu w Studiu im. W. Lutosławskiego. Trzeci album pt. „Całe szczęście” (2013), sfinansowany dzięki pomocy fanów, został doceniony przez prasę muzyczną zarówno w kraju jak i za granicą. W 2016 roku ukazała się płyta „Wolno!”, nagrana w poszerzonym składzie, wzbogacona o brzmienia instrumentów z zachodniej Afryki.