Fałszywe dolary z Targówka – podstępne plany pary zdemaskowane przez policję

W dzielnicy Targówek w Warszawie, oficerowie z Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego odnotowali wielki sukces, zatrzymując dwóch osób, których podejrzewano o próbę rozpowszechniania fałszywych dolarów amerykańskich. Zatrzymani, 48-letni mężczyzna i jego 59-letnia towarzyszka, zostali przekazani do policyjnej izby zatrzymań, a potencjalnie sfałszowane banknoty zostały skonfiskowane. Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ nadzoruje sprawę i już przedstawiła obu osobom zarzuty usiłowania wprowadzenia fałszywych dolarów do obiegu. Jeżeli zostaną uznani za winnych, grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności na mocy decyzji prokuratora. Dodatkowym środkiem nałożonym na zatrzymanych jest policyjny dozór.

Informacje o potencjalnym oszustwie dotarły do policji z Targówka kilka dni temu. Pracownik lokalnego kantoru wymiany walut poczuł niepokój dotyczący banknotów o wartości 800 dolarów amerykańskich, które otrzymał od jednej z zatrzymanych osób. Jego podejrzenia co do autentyczności banknotów skłoniły go do powiadomienia policji.

Podczas gdy policja była w drodze, partnerka kobiety, która przekazała sfałszowane banknoty, pojawiła się na miejscu. Po uzyskaniu wyjaśnień od pracownika kantoru, oficerowie zatrzymali 48-letniego mężczyznę i poprowadzili dochodzenie w jego domu. Tam również natrafili na 59-letnią partnerkę mężczyzny. Przeszukanie ich mieszkania doprowadziło do odkrycia i konfiskaty dodatkowych ilości gotówki – zarówno w złotówkach, jak i walucie zagranicznej – które para gromadziła przez ostatnie lata.