Nowa kadencja w Dzielnicy Targówek: radni złożyli ślubowanie i wybrali przewodniczącego

Pierwsze spotkanie Rady Dzielnicy w najnowszej kadencji stanowi istotny moment dla nowo wybranych członków – to wtedy oficjalnie obejmują swoje stanowiska, składając uroczyste ślubowanie. To również czas, kiedy spośród nich zostaje wybrany przewodniczący rady oraz jego zastępcy.

Rada Dzielnicy Targówek nie była wyjątkiem – jej świeżo upieczeni radni złożyli uroczyste ślubowanie podczas wczorajszej sesji.

Akt poszukiwania lidera nie trwał długo – radni szybko ustalili, kto będzie nimi kierować. Michał Jamiński z Koalicji Obywatelskiej został powołany na przewodniczącego rady. Jego obowiązki będą wspomagane przez zastępców, na których wybór padło podczas tego samego spotkania. Są to Marek Waszczak reprezentujący Prawo i Sprawiedliwość, Joanna Mroczek z Koalicji Obywatelskiej i Jacek Duczman z Miasta Bez Tabu Targówek.

Radni nie ograniczyli się jedynie do wyboru przewodniczącego i jego zastępców. Zdecydowali również, kto będzie rządzić Targówkiem w bieżącej kadencji. Na czele dzielnicy stanie Krzysztof Miszewski. W jego pracy będą mu asystować Małgorzata Kwiatkowska z Miasta Bez Tabu Targówek, Dorota Kozielska i Katarzyna Górska-Manczenko obie z Koalicji Obywatelskiej, oraz Monika Rutkowska z Lewicy.