Wszechnica Edukacyjna Targówek zaprasza na internetowe spotkanie z Dr. Agnieszką Kozak na temat komunikacji z nastolatkami

8 maja 2024 roku (środa) o godzinie 18:00, Wszechnica Edukacyjna Targówek organizuje wykład online dotyczący tematyki relacji z nastolatkami. Wydarzenie to skierowane jest do wszystkich zainteresowanych rozwojem umiejętności komunikacyjnych niezbędnych w relacjach z młodzieżą.

Główną prelegentką będzie Dr Agnieszka Kozak, która swoją karierę zawodową poświęciła psychologii. Jest także psychoterapeutką i trenerką empatycznej komunikacji. Swoją wiedzę i doświadczenie przekazuje w licznych publikacjach książkowych. Jest autorką „Mądrej bliskości jak dbać o siebie i innych” oraz współautorką dwóch pozycji: „Nastolatek potrzebuje wsparcia. Zrozum swoje dziecko i bądź po jego stronie” oraz „Dogadać się z nastolatkiem. Dojrzałość i szacunek w relacji”.

Dr Kozak podczas spotkania poruszy kwestię trudności w budowaniu relacji z nastolatkami. Zaprezentuje główne potrzeby osób w wieku nastoletnim i zasugeruje jak dorośli mogą kształtować komunikację, by relacje te były oparte na bliskości i porozumieniu, a nie jedynie przetrwaniu. „Czasami myślimy, że mamy trudne dziecko, a tak naprawdę relacja z nim jest trudna, ponieważ nie nauczono nas jak rozmawiać, żeby budować bliskość i porozumienie” – podkreśla Dr Kozak.