Zatrzymanie złodzieja sprzętu elektronicznego przez policję na Woli

Na terenie dzielnicy Wola w Warszawie funkcjonariusze z miejscowego komisariatu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież sprzętu elektronicznego. Łupem przestępcy padły towary o łącznej wartości kilkunastu tysięcy złotych. Przypuszcza się, że celował on w te przedmioty, aby zaopatrzyć swoje mieszkanie w nowoczesne urządzenia.

Informacje o podejrzanym czynie dotarły do policjantów z Woli po zgłoszeniu kradzieży w jednym ze sklepów specjalizujących się w sprzedaży sprzętu elektronicznego. Marta Sulowska, pełniąca funkcję rzeczniczki prasowej miejscowej jednostki policji, przekazała, że wstępne śledztwo sugerowało, iż działania przestępcze trwały już od pewnego czasu. Łączne straty poniesione przez sklep oszacowano na kwotę przekraczającą 19 tysięcy złotych.

Pierwsze ślady prowadziły do jednego z byłych pracowników tego sklepu, który według informacji nie był już związany z tym miejscem pracy w momencie zgłaszania incydentu. Jak ustalono, ów były pracownik działał przez okres blisko dwóch miesięcy. Przygotowywał do kradzieży sprzęt, którym był zainteresowany. Wśród skradzionych przedmiotów znalazły się odkurzacze, ekspresy do kawy, telefony komórkowe, adaptery oraz monitory – podaje rzeczniczka policji.