Umowa na uruchomienie tężni solnej w Parku Wiecha podpisana

Fakt podpisania umowy związanej z uruchomieniem nowoczesnej tężni solnej w Parku Wiecha został właśnie potwierdzony. Już w nadchodzący weekend mieszkańcy będą mieli możliwość skorzystania z jej korzystnych efektów.

Ukończenie konstrukcji wolnostojącego, drewnianego budynku suchej tężni solnej z gontem bitumicznym na dachu jest też już faktem. Budynek ten jest usytuowany w Parku Wiecha, a jego główne wejście zostało tak zaprojektowane, aby naturalnie łączyło się z alejką parkową. To rozwiązanie ma na celu zapewnienie łatwego dostępu dla wszystkich chętnych, w tym również dla osób niepełnosprawnych.

Główną funkcją budynku będzie działanie jako tężnia solna-inhalatorium. W środkowej części budowli zainstalowany został halogenerator, czyli specjalistyczne urządzenie służące do produkcji suchego aerozolu solnego w różnorodnych warunkach atmosferycznych. Zgodnie z wynikami badań specjalistycznych, inhalacje suchym aerozolem solnym mają pozytywny wpływ na różne dolegliwości układu oddechowego. Tężnia solna nie będzie wymagała użycia wody, a suchy aerozol będzie produkowany z soli przygotowywanej przez obsługę obiektu. Wszystkie prace budowlane i montażowe przeprowadzono z dbałością o minimalizację szkód dla rosnących w pobliżu drzew i krzewów. Budynek ten ma powierzchnię użytkową 51,4 m2 i wysokość 4,12 m.