Nocleg na klatce schodowej: Wsparcie dla ciężarnej pary na Targówku

Kobieta w zaawansowanej ciąży, mająca 26 lat, razem ze swoim partnerem, spędzała noce na klatce schodowej jednego z budynków mieszkalnych na warszawskim Targówku. Informacje o trudnej sytuacji młodej pary dotarły do straży miejskiej dzięki wnikliwości i trosce sąsiadów.

Rano 11 października, strażnicy miejscy z VI Oddziału Terenowego otrzymali zgłoszenie od mieszkańców bloku na Targówku. Sąsiedzi wyrażali swoje zaniepokojenie faktem, że młoda para, w tym kobieta będąca w ciąży, wybrała na miejsce noclegu klatkę schodową. Takie informacje przekazano w oficjalnym komunikacie straży miejskiej.

Na miejsce natychmiast skierowano patrol. Strażnicy na klatce schodowej natrafili na parę, o której wspominali lokatorzy. Kobieta, mająca 26 lat i będąca w ciąży, została odnaleziona. Funkcjonariusze nie zwlekali i zaraz poinformowali o tej sytuacji pracowników miejscowego ośrodka pomocy społecznej. Udało im się również przekonać parę, aby spotkała się z przedstawicielem tej instytucji.

Młodzi ludzie posłuchali rady strażników i jeszcze tego samego dnia zgłosili się do ośrodka pomocy społecznej. Tam zostali objęci specjalnym programem pomocowym, który ma na celu wsparcie osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.