Rodzice pod wpływem narkotyków zatrzymani na Targówku: Grozi im do pięciu lat więzienia

We wtorek, 11-miesięczne niemowlę zostało znalezione w zaniedbanym stanie przez policjantów z Komisariatu Policji Warszawa Targówek. Rodzice dziecka, zarówno 26-letnia matka, jak i 35-letni ojciec, byli pod wpływem narkotyków. Za swoje czyny mogą spędzić nawet pięć lat w więzieniu.

Tego dnia, minutę po godzinie 22, funkcjonariusze zostali wezwani do mieszkania przy ulicy Rajgrodzkiej na Targówku. Informację o sytuacji przekazali im ratownicy medyczni, którzy byli na miejscu udzielając pomocy mężczyźnie będącemu pod wpływem narkotyków.

Paulina Onyszko, rzecznik prasowy komisariatu, informuje w swoim komunikacie, że nie tylko mężczyzna był pod wpływem substancji odurzających. Jego partnerka, 26-letnia matka niemowlęcia, również przyznała się do zażycia amfetaminy. Kobieta była niepokojąco pobudzona.

Oprócz tego policjanci odkryli, że 11-miesięczne dziecko było pod opieką tej pary. Dziecko było w stanie zaniedbanym, na sobie miało jedynie pieluszkę i krótkie body.

Stan mieszkania również był niepokojący. Wewnątrz panował bałagan i nieprzyjemny zapach, a robactwo biegało po podłodze. Policjanci zauważyli porozrzucane na podłodze różne przedmioty, wśród których znalazły się ubranka dziecięce i pieluchy.