Prace związane ze spalarnią śmieci Warszawa Targówek nie ustają. W planach znaczna rozbudowa!

Prace związane ze spalarnią śmieci Warszawa Targówek idą pełną parą. Rozpoczęte w ubiegłym roku prace zmierzają ku końcowi. Obecnie priorytetem są roboty wykończeniowe wraz z pracami technologicznymi. Finalnie będzie najnowocześniejszą spalarnią śmieci w Polsce.

Nie da się ukryć, że możliwości jakie będzie reprezentowała spalarnia śmieci Warszawa – Targówek są imponujące. Będzie to nie tylko możliwość przetworzenia ponad trzystu ton odpadów, ale i najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne w Polsce. Na pełne działanie spalarni będziemy musieli jednak jeszcze poczekać.

Chociaż przetarg na budowę został ogłoszony jeszcze w 2016 roku, to termin jego realizacji ustalono na 2017. Niestety, postępowanie w którym wygrała chińska firma zostało unieważnione. W efekcie, prace ruszyły dopiero pełną parą na początku 2022 roku, jednak teraz idą już bez przeszkód. Obecnie spory nacisk na technologiczne rozwiązania w samej spalarni, które uczynią ją najnowocześniejszym tego typu obiektem w regionie.