Podziękowania dla organizatorów akcji "Zima w Mieście" w Targówku

W trakcie formalnego zgromadzenia mającego na celu podsumowanie działań związanych z programem „Zima w Mieście”, zarówno opiekunowie oraz kierownictwo instytucji zajmujących się troską o młodzież, jak i pracownicy oraz dyrektorzy organizacji, które udostępniły swoje pomieszczenia na potrzeby programu, zostali oficjalnie podziękowani.

Akcja „Zima w mieście”, która odbyła się w tym roku na Targówku, przyciągnęła 570 dzieci. Zajęcia były organizowane przez Szkoły Podstawowe nr 42, 58, 114, 206 (ZS 41), 285, 377, a także Ośrodek Sportu i Rekreacji, Bibliotekę Publiczną, Centrum Kultury i Aktywności, Dom Kultury „Świt” oraz VIII Ogród Jordanowski.

Program uwzględniał różnorodne formy spędzania czasu przez dzieci biorące udział w akcji, takie jak wyprawy, warsztaty, bale karnawałowe, spektakle teatralne oraz koncerty. W ramach wyjazdów młodzież miała okazję odwiedzić kina oraz muzea, a także brać udział w cyklach warsztatowych „Akademia Młodego Ratownika” i „Otwarty Ogród”.

Wiele godzin dzieci poświęciło na ćwiczenia sportowe pod okiem instruktorów w różnych placówkach. Dzięki życzliwości Ośrodka Sportu i Rekreacji, uczestnicy programu „Zima w mieście” mieli okazję rozwijać swoje zdolności pływackie oraz łyżwiarskie. Interesujące zajęcia zostały również przygotowane przez biblioteki, Ogród Jordanowski oraz Centrum Kultury i Aktywności naszej dzielnicy.

Kulminacyjnym punktem spotkania w Domu Kultury Świt była premiera spektaklu teatralnego „Akademia Pana Kleksa”, wyreżyserowanego przez uczestników Ferii Artystyczno-Kulturalnych Targówka FAKT.