Podwyżka cen mieszkań w Warszawie: 35 tys. zł za m kw. i wzrost o 20% rocznie

Rynek mieszkaniowy w stolicy Polski, Warszawie, przypomina dzisiaj szaloną gonitwę pełną desperatów poszukujących dachu nad głową oraz zamożnych inwestorów, dla których nieruchomości deweloperskie są niczym kruszec. Ceny nieruchomości dramatycznie rosną, osiągając nawet 35 000 złotych za metr kwadratowy w przypadku mieszkań na peryferiach miasta. Wskaźnik ten w skali jednego roku wzrósł o niebagatelne 20 procent.

Jednym z najnowszych przykładów jest apartament usytuowany na czwartym piętrze bloku mieszkalnego w dzielnicy Miasteczko Wilanów, oddalonej od centrum stolicy. Mieszkanie to zostało ogłoszone do sprzedaży na rynku wtórnym z astronomiczną ceną wywoławczą rzędu prawie 35 tysięcy złotych za jeden metr kwadratowy, co jak na takie położenie jest wartością zaskakującą.

Zdumiewające, ale prawdziwe – ceny mieszkań w Warszawie, które od dawna nie były niskie, teraz wydają się być po prostu szalone. Dane z końca trzeciego kwartału 2023 roku pokazują średnią cenę za metr kwadratowy na poziomie 16,3 tysiąca złotych. Oznacza to, że cena ta w skali roku wzrosła o 20 procent.