Nowa nawierzchnia na ulicy Wolskiej w Warszawie w progresie

Na kilku odcinkach ulicy Wolskiej rozpoczyna się proces tworzenia nowej nawierzchni. Biuro miejskie w stolicy podkreśliło, że w nadchodzący weekend, fragmenty między ulicą Elekcyjną a Redutową, skierowane w stronę Bemowa, będą pokryte równomierną warstwą asfaltu. Na wymienionym odcinku ruch pojazdów będzie jednak zawężony do jednego pasa.

Miejski urząd wyjaśnił, że proces asfaltowania fragmentu ulicy Wolskiej prowadzący do Bemowa, znajdujący się pomiędzy ulicami Elekcyjną i Redutową, składa się z dwóch etapów. Podczas pierwszego etapu kierowcy będą poruszać się wyłącznie najbardziej lewym pasem ruchu, natomiast podczas drugiego – tylko prawym pasem. Przez cały okres prac kierowcy będą mogli korzystać ze wszystkich tras prowadzących przez skrzyżowanie ulic Wolskiej i Redutowej. Ponadto, na ulicy Redutowej wprowadzone zostanie ograniczenie tonażowe do 16 ton w godzinach od 7 do 10 oraz od 16 do 22.

Prace rozpoczną się w sobotę, 4 listopada, dokładnie o godzinie 6 rano. Zakończenie prac będzie uzależnione od panujących warunków pogodowych. Oczekuje się, że ekipa budowlana dokończy prace najpóźniej do niedzielnego wieczoru.