Nowoczesne przedszkole na Targówku otwarte dla ponad 200 dzieci

Zarząd lokalnej dzielnicy nie kryje swojego entuzjazmu, opisując przedszkole zlokalizowane przy ulicy Rembrandta jako jedno z najbardziej nowatorskich placówek edukacyjnych dla dzieci na Targówku. Oficjalne uroczyste otwarcie tej uroczej instytucji miało miejsce we wtorek, a w chwili obecnej placówka ta służy już ponad 200 małym mieszkańcom dzielnicy.

Każdego roku, 20 września, Polska obchodzi Dzień Przedszkolaka. Jednak maluchy z Targówka dostały swój prezent o jeden dzień wcześniej. Właśnie 19 września, we wtorek, przedstawiciele miasta Warszawy, dzielnicy Targówek oraz lokalni politycy – posłowie i senatorowie – wspólnie uczestniczyli w inauguracji przedszkola, które znajduje się przy Szkole Podstawowej nr 398 w dzielnicy Targówek.

„Przedszkole na ulicy Rembrandta to niezaprzeczalnie jedno z najbardziej nowoczesnych miejsc edukacyjnych dla naszych najmłodszych mieszkańców na Targówku. Od początku września, placówka ta rozpoczęła swoją działalność i już teraz dostarcza usługi edukacyjne dla ponad 200 dzieci” – mówili z dumą przedstawiciele zarządu dzielnicy. Wśród nich znalazła się Małgorzata Kwiatkowska, burmistrz Targówka, która dodała: „Jest to powód do ogromnej radości dla naszego samorządu, ponieważ udało się nam zrealizować ten projekt w zaledwie 15 miesięcy, co jest prawdziwym rekordem. To przedszkole jest nie tylko piękne, ale również doskonale wyposażone”.