Przeobrażenia infrastruktury Targówka – remonty ulic i nowe stacje metra

Wrzesień 2020 roku zapisał się jako kluczowy moment dla mieszkańców Targówka, kiedy to nastąpiło otwarcie nowych stacji metra. Jednak rozbudowa komunikacji miejskiej nie skończyła się na tym etapie. Po zakończonym remoncie ulicy Kondratowicza, kolejne planowane prace będą obejmować odcinek ulicy Chodeckiej między Kondratowicza a Krasnobrodzką. Przedstawiciele Zarządu Dróg Miejskich informują również o zmianach, które mają miejsce na ulicy św. Wincentego.

Remont ulicy Chodeckiej, który został wznowiony niedawno, dotyczy odcinka od Kondratowicza do Krasnobrodzkiej. Zdaniem Zarządu Dróg Miejskich, reorganizacja ruchu drogowego na tym odcinku jest konieczna, aby uprościć proces parkowania oraz poruszanie się pieszych. W ramach zmian przewiduje się utworzenie nowych miejsc parkingowych na jezdni. Dodatkowo, chodniki zostaną odnowione, a także na prośbę mieszkańców wysłane są plany wykonania azylów i słupków blokujących. Prace obejmują również poprawę warunków dla taksówek w pobliżu budynku numer 13 poprzez poszerzenie chodnika.

W związku z tym, że planowany remont ulicy Chodeckiej będzie miał wpływ na ruch drogowy w okolicy, Zarząd Dróg Miejskich zdecydował o wprowadzeniu zmian na ulicy św. Wincentego. Te zmiany mają na celu zminimalizować utrudnienia dla kierowców i mieszkańców Bródna. W efekcie, zakaz wjazdu na ulicę św. Wincentego będzie obowiązywał tylko w godzinach szczytu porannego, tj. od 7 do 9.