Młodzież z Ukrainy, która straciła ojców na froncie, spędza weekend w stolicy Polski

Grupa młodych ludzi z Ukrainy, którzy doświadczyli tragicznej straty swoich ojców w wyniku walki na froncie, spędza obecnie weekend w Warszawie. Organizatorzy tej wyprawy przygotowali dla swoich gości szereg atrakcji, w tym różnorodne kursy komputerowe oraz wycieczkę do Muzeum Narodowego w Warszawie.

Młodzi Ukraińcy nie kryją, jak wiele znaczy dla nich możliwość oderwania się od codziennej rzeczywistości – ciągłej wojny i bolesnych wspomnień, które towarzyszą im na co dzień.

– Pochodzimy z Wołynia. Doświadczyliśmy takiego nieszczęścia, jakim jest utrata ojców. Jednakże Polacy podali nam pomocną dłoń, zapraszając nas do swojego kraju. Dzięki temu jesteśmy teraz w Warszawie. Jesteśmy za to niesłychanie wdzięczni, jakby otworzyło to przed nami nowe możliwości. Warszawa to naprawdę przepiękne miejsce, które pomaga nam chociaż na chwilę zapomnieć o tragedii, która będzie stale wpływać na nasze życie. Nie da się przewidzieć, co przyniesie przyszłość, ale tak jak wszyscy, marzę o zakończeniu wojny, o zwycięstwie i możliwości wspólnej odbudowy naszego kraju. Cieszymy się, że Polska oferuje nam swoją pomoc i wsparcie – opowiadali młodzi obywatele Ukrainy.