Zaangażowanie sąsiadów i straży miejskiej pomogło bezdomnej ciężarnej

W dniu 11 października zdarzył się wzruszający incydent, który pokazał, jak bardzo sąsiadujący mieszkańcy mogą zatroszczyć się o potrzebujących. Wydarzenie to miało miejsce na Targówku, gdzie kobieta w zaawansowanej ciąży razem ze swoim partnerem musiała nocować na klatce schodowej jednego z bloków. Sytuację tę zauważyli czujni mieszkańcy, którzy postanowili nie pozostać obojętni.

Rejonowy strażnik miejski został powiadomiony o sytuacji poprzez telefon, który otrzymał od mieszkańców wspomnianego bloku. Ci, przejęci losem ciężarnej kobiet i jej partnera, donieśli o ich trudnej sytuacji. Funkcjonariusze straży miejskiej natychmiast udali się na wskazane przez zgłaszających miejsce.

Gdy dotarli na miejsce, zastali parę młodych ludzi na klatce schodowej – 26-letnią kobietę w zaawansowanej ciąży i jej partnera. Rozumiejąc ich beznadziejne położenie, funkcjonariusze skontaktowali się z lokalnym ośrodkiem pomocy społecznej. W dalszym ciągu, strażnicy przekonali parę do spotkania z pracownikiem społecznym, aby mogli otrzymać niezbędną pomoc.