Wyprawka dla szczeniaka – na co zwrócić uwagę w sklepie zoologicznym

Pojawienie się czworonożnego członka rodziny budzi ogromne emocje. Często obok radości, ekscytacji i niesamowitego szczęścia, pojawia się również zagubienie, zwłaszcza u osób, które zdecydowały się na pierwszego psa. Jaką karmę wybrać? Lepsze będą szelki, czy obroża? Jakie zabawki są bezpieczne dla maluszka? W sklepach zoologicznych oferta jest bardzo rozbudowana, jednak dla osoby, która dopiero stawia pierwsze kroki w psim świecie, wybór przyprawia o zawrót głowy. Sprawdź, co sprawdzi się w wyprawce dla szczeniaka.

Najlepsza karma dla szczeniaka, czyli jaka?

Mogłoby się wydawać, że od razu po przybyciu pupila do nowego domu (a najlepiej wcześniej) trzeba sprawdzić, jaka karma jest najlepsza dla szczeniąt i od razu zmienić dotychczasową karmę na lepszą. Wbrew pozorom, niekoniecznie jest to dobre posunięcie. Układ pokarmowy szczeniaka jest bardzo wrażliwy na zmiany, a pierwsze dni w nowym domu są równie wyczerpujące dla Ciebie, jak i dla szczeniaka. Przez pierwsze kilka tygodni najlepiej karmić pupila tą samą karmą, którą był żywiony w hodowli, nawet jeżeli docelowo planujesz zmiany na lepsze. W sklepie zoologicznym Rikoland znajdziesz karmy dla każdego psa. 

Smycz, szelki obroża – co kupić dla szczeniaka

Z wielu gadżetów możesz zrezygnować podczas planowania wyprawki, jednak smycz i szelki lub obrożę koniecznie musisz mieć już od pierwszego dnia. Zamów je wcześniej przed odbiorem szczeniaka, nawet jeżeli mieszkasz w domu z ogrodem. Najbardziej uniwersalna jest smycz przepinana, która pozwala na regulację długości. Na początek najłatwiej będzie zamówić małą obrożę dla szczeniąt, którą najłatwiej będzie dopasować. W internetowym sklepie zoologicznym na pewno znajdziesz bezuciskowe szelki idealne dla Twojego malucha, jednak, żeby dobrze wybrać rozmiar, poczekaj, aż pojawi się w domu – wtedy dokładnie zmierzysz pupila. Szelki muszą być dobrze dopasowane, nie kupuj więc większego rozmiaru na zapas. W przypadku psów, które znacznie urosną w pierwszych miesiącach życia, trzeba się liczyć z tym, że pierwsze szelki długo nie posłużą – za jakiś czas możesz je oddać do schroniska, czy znajomym, którzy kupili szczeniaka. 

Jakie legowisko dla szczeniaka

Nawet jeżeli nie masz już złudzeń, że pupil będzie spał w legowisku, a nie w Twoim łóżku, Twój pies nadal będzie potrzebował swojego posłania. Przede wszystkim, jest to miejsce tylko dla niego. Szczeniak może w legowisku nie tylko spać, ale też odpoczywać w ciągu dnia, bawić się, wyciszać się po intensywnej zabawie. 

W zależności od tego, jak intensywnie szczeniak będzie korzystał z legowiska, tak długo będzie mógł z niego korzystać (o ile wcześniej z niego nie wyrośnie). Dobre legowisko to takie, które będzie wygodne dla psa i jednocześnie łatwe do utrzymania czystości dla Ciebie. Warto zwrócić uwagę na możliwość prania pokrowca, czy wyjmowaną poduchę, która pozwala na dokładne odkurzenie sierści. Dobre legowiska mogą kosztować więcej, dlatego jeżeli jest to możliwe, korzystaj z promocji w Twoim ulubionym sklepie zoologicznym.