Stacja Muzeum w Warszawie – o tym na pewno nie słyszałeś!

Podczas podróżowania po Polsce warto docenić ciekawe miejsca, które znajdują się w miastach i na wsiach. W stolicy Polski nie zawsze trzeba odwiedzać tylko bardzo popularne miejsca. Jednym z mniej znanych jest Stacja Muzeum w Warszawie. Miejsce to znajduje się poza ścisłym centrum miasta.

Stacja Muzeum w Warszawie

Warto już na samym początku wspomnieć o ciekawostce związanej z tym miejscem wartym uwagi. Stacja Muzeum w Warszawie jest zlokalizowana na terenie prawdziwego dworca, który nie jest już w użyciu.

Do zwiedzania z przewodnikiem jest kilka dużych sal. We wnętrzach można zobaczyć sporo miniaturowych pociągów, ale są też większe odpowiedniki. To miejsce związane z kolejnictwem. Stacja Muzeum w Warszawie przypadnie do gustu nie tylko osobom interesującym się tym zagadnieniem. Jest to idealna okazja do pogłębienia wiedzy na ten temat. Można posłuchać odgłosu jaki wydaje prawdziwy pociąg, odpocząć na ławeczce, wejść do wagonu i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Przy okazji kupna biletu do tego miejsca przy sprzyjających warunkach atmosferycznych można obejrzeć skansen. Nie jest to możliwe w przypadku śniegu, gdyż istnieje niebezpieczeństwo uszkodzenia zwiedzających. Nawet bez zwiedzenia zabytkowych chat można miło spędzić tutaj czas. Warto poświęcić również kilka minut na zakupienie pamiątek, których w tematyce kolejnictwa tutaj na pewno nie brakuje.

Stacja Muzeum w Warszawie zachwyca swoją tematyką pociągów oraz innych przedmiotów, które wchodzą w skład tej dziedziny. Warto podczas wizyty w różnych miastach skusić się również na mniej znane atrakcje i ta bez wątpienia taka jest.