Ruszyła przebudowa City Point Targówek. Pierwszy etap to wyburzanie!

City Point Targówek ma być ogromnym, prawie stu metrowym budynkiem, w którym swoje miejsce znajdzie zarówno magazyn jak i przestrzeń biurowa. Co ważne, będą to przestrzenie spełniające najwyższe standardy zrównoważonego rozwoju. Na razie trwają prace rozbiórkowe.

Nad całością będzie czuwał wykonawca wybrany przez Peakside Capital Advisors. Całościową realizacją tego projektu zajmie si Kajima Poland, która ma ogromne doświadczenie w tego typu pracy na całym świecie. Nie inaczej będzie w Targówku.

Jak podkreślają właściciele, inwestycja City Point Targówek to jedna z najbardziej złożony i wymagających prac w regionie. Podczas przebudowy priorytetem jest to, aby stworzyć przestrzeń nie tylko nowoczesną, ale i przyjazną dla środowiska. Całość robót musiano podzielić na etapy, a do każdego z nich będzie wybrany nowy wykonawca.

City Point Targówek ma być najnowocześniejszą powierzchnią magazynową i biurową w regionie, spełniającą standardy ESG. Wychodząc naprzeciw ekologicznym rozwiązaniom, całość magazynowo- biurowa będzie podłączona do miejskiej sieci ciepła a dodatkowym wsparciem będą panele fotowoltaiczne. Na terenie obiektu będą również dostępne ładowarki elektryczne do samochodów oraz hotele dla owadów.

Pierwsze powierzchnie magazynowe będą przeznaczone do wynajmu już pod koniec 2023 roku.