Nielegalne wyścigi na Targówku. Posypały się mandaty!

Na początku lutego warszawscy policjanci zapobiega nielegalnym wyścigom, jakie miały odbywać się na Targówku. Masowa kontrola kierowców zebrała spore żniwo. W akcji brały udział szybkie radiowozy a nawet policyjny śmigłowiec!

W podwarszawskim Targówku nieraz już dochodziło do niebezpiecznych wyścigów samochodowych. Sytuacja ta zagraża nie tylko uczestnikom, ale i zwykłym użytkownikom dróg. Stołeczna policja postanowiła ukrócić ten proceder w jednoznaczny sposób.

Gdy mundurowi dostali informację o tym, że szykuje się nowy wyścig, rozpoczęła pilnie strzeżoną akcję. Brały w niej udział najszybsze samochody i najlepiej wyszkoleni funkcjonariusze. Do działania wkroczył również helikopter.

Podczas całej akcji wystawiono do rutynowej kontroli zatrzymano aż 540 samochodów i wystawiono 579 mandatów. W sumie ich kwota wyniosła aż sześćdziesiąt tysięcy złotych. Policja może pochwalić się również zatrzymaniem uprawnień za przekroczenie dozwolonej prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym. Dodatkowo odebrano aż dwadzieścia pięć dowodów rejestracyjnych i zabezpieczono sporą partię narkotyków.