Popularny Psi Park w Targówku zniknie – prywatni właściciele gruntu domagają się swoich praw

Park dla psów, znany i lubiany przez wielu mieszkańców, zdaje się być na skraju swojego istnienia. Miejsce to, zasługujące na uznanie ze względu na swą inicjatywę społeczną, zostało sfinansowane z Budżetu Obywatelskiego. Na nieszczęście, wydaje się, że teren ten niebawem przestanie być dostępny dla mieszkańców.

Psi Park na Targówku powstał sześć lat temu, z funduszy pochodzących od mieszkańców dzięki Budżetowi Obywatelskiemu. Teren na którym utworzono park, był miejską działką, otoczoną jednak terenami prywatnymi. Jak podkreśla Jędrzej Kunowski, wiceburmistrz dzielnicy Targówek: „Wraz z upływem czasu, właściciele odzyskali grunty otaczające psi park, co skutkuje obecnie brakiem możliwości korzystania z tego miejsca przez mieszkańców”.

Dostęp do parku dla zwierząt, wymagał przejścia przez działkę prywatną – co spotkało się ze zdecydowanym sprzeciwem właścicieli tych terenów. Problem ten, jak się okazuje, nie był dla urzędników zaskoczeniem. Aleksandra Drogosiewicz ze Stowarzyszenia „Razem dla Targówka” wyraża swoje rozczarowanie: „Już podczas wstępnej analizy projektu powinniśmy zadbać o to, aby znaleźć nową lokalizację. Niestety, środki finansowe zostały w ten sposób zmarnowane”.