Planowane inwestycje w centrum Warszawy: Dominanta na działce Poczty Polskiej

Rozważając charakter metropolitalny Alei Jerozolimskich oraz bezpośrednie sąsiedztwo wysokich budynków, firma, która nabyła od Poczty Polskiej grunt położony na rogu ulic Chmielnej i Żelaznej, postuluje o prawo do wybudowania na tej działce budynku dominującego o wysokości przekraczającej 100 metrów. Zastanawiając się jednak nad tym planem, nasuwa się pytanie, czy infrastruktura tych ulic jest w stanie obsłużyć tak dużą inwestycję.

Niedawno informowaliśmy o tym, że to właśnie Cavatina, firma deweloperska, jest na ostatnim etapie procesu zakupu od Poczty Polskiej działki sercu stolicy. Mowa tutaj o terenie o powierzchni ponad jednego hektara, znajdującym się pomiędzy ulicami Żelazną, Chmielną a tunelem średnicowym wzdłuż Alei Jerozolimskich. Tuż obok tej lokalizacji położony jest 82-metrowy wieżowiec – Warta Tower.

W dniu 31 października deweloper uchylił rąbka tajemnicy. Przedstawił swoje założenia dotyczące tej inwestycji, które ma zamiar przedstawić do akceptacji władzom miasta Warszawy.