Planowany remont i modernizacja głównej alei w Parku Wiecha na Targówku

Przyroda i mieszkańcy warszawskiego Targówka będą mieli powód do radości, gdyż już za kilka dni na terenie Parku Wiecha zapanuje gorączka prac remontowych. Mieszkańcy długo wyczekiwali na rozpoczęcie renowacji głównej alei w popularnym parku, a teraz ich oczekiwania stają się rzeczywistością. Umowę na przeprowadzenie prac modernizacyjnych zawarli członkowie Zarządu Dzielnicy.

Umowa na renowację kluczowej dla parku alei została podpisana w biurze Urzędu Dzielnicy. Planowane prace obejmują nie tylko wymianę nawierzchni ścieżek, ale również budowę nowych fontann na miejscu obecnych. Nie zapomniano także o modernizacji oświetlenia i miejsc przeznaczonych do odpoczynku dla lokalnej społeczności.

Udzielili się przy podpisaniu umowy Krzysztof Miszewski, będący burmistrzem dzielnicy Targówek, jego zastępca Katarzyna Górska–Manczenko oraz Wojciech Rukat, prezes firmy Ziel–Bud, która zostanie wykonawcą przedsięwzięcia.

Chcąc dostarczyć jak najwięcej informacji zainteresowanym, prezentujemy szczegóły dotyczące planowanych prac.

Termin zakończenia inwestycji ustalony został na czerwiec 2025 roku. Prace będą obejmować remont głównej alei Parku Wiecha, wraz z całą towarzyszącą jej infrastrukturą techniczną. Planowane działania modernizacyjne obejmują rozbiórkę istniejących nawierzchni oraz elementów fontann, oświetlenia i pergoli. W ich miejsce powstaną nowe alejki, fontanny z osobnymi pomieszczeniami na maszynownie oraz miejsca do odpoczynku. Ponadto, zaplanowano nasadzenie nowej roślinności – krzewów, drzew i roślin ozdobnych. Zostanie również wybudowane nowe oświetlenie i przeprowadzone przyłącza teletechniczne do monitoringu oraz wodno-kanalizacyjne. Wykonany zostanie również remont istniejących trejaży pod pnącza. Nie zapomniano także o renowacji zegara słonecznego (z zachowaniem oryginalnej tarczy i gnomonu) który po odnowieniu zostanie umieszczony w nowym miejscu na nowej konstrukcji.