Na Targówku uczą jak bezpiecznie korzystać ze słońca. Przyjdź na bezpłatne warsztaty!

O tym, jak ważna jest profilaktyka w leczeniu raka skóry wie każdy, kto bezpośrednio lub pośrednio zetknął się z tą chorobą. To cichy zabójca, przed którym jednak można się uchronić. Opowiadają o tym wolontariusze w MDK na Targówku. Wstęp wolny!

O profilaktyce w leczeniu raka skóry w każde środowe popołudnie będą opowiadać specjaliści z zakresu chorób skóry. Jak mówi rzecznik prasowy Miejskiego Domu Kultury w Targówku, najważniejsza w tej kwestii jest profilaktyka. Sprowadza się ona do unikania pełnej ekspozycji na słońce w godzinach od 11:00 do 15:00 i stosowanie kremów z odpowiednio wysokim filtrem.

Dodatkowo warto raz w roku przejść się do dermatologa, który sprawdzi wszystkie znamiona obecne na skórze. Szczególnie istotne są te nowe, które wyszły niedawno. Niepokojące może być również to, gdy dany pieprzyk nagle znika.

Kremy z SPF 50 są również polecane jako codzienny element porannej pielęgnacji bez względu na porę roku. Dzięki temu można w znaczący sposób opóźnić skutki starzenia się skóry.