Zmiany w harmonogramie pociągów związane z modernizacją stacji Warszawa Zachodnia

Przebudowa oraz prace modernizacyjne na stacji Warszawa Zachodnia, a także interwencyjne prace torowe na linii otwockiej, spowodują nieuniknione modyfikacje w funkcjonowaniu pociągów. Od niedzieli 19 maja, rozkład jazdy Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich ulegnie zmianie. Zwracamy się z prośbą do wszystkich pasażerów o dokładne sprawdzanie aktualnych harmonogramów przed planowanym dojazdem!

Linie S1 i S10 będą najbardziej dotknięte tymi zmianami. W piątek, 24 maja, jeden z wieczornych pociągów linii S1, który zwykle odjeżdża z Pruszkowa o godzinie 21:24 w kierunku Otwocka, zostanie skierowany na skróconą trasę i zakończy swój bieg na stacji Warszawa Falenica. Dodatkowo, rozkład jazdy jednego pociągu linii S1 i dwóch pociągów linii S10 zostanie chwilowo zmodyfikowany.

Podczas weekendu, 25 i 26 maja, wybrane pociągi linii S1 i S10 będą kursować na skróconych trasach, zakończą lub rozpoczną swoją trasę na stacji Warszawa Falenica. W kierunku Otwocka zostanie skierowane 15 pociągów linii S1 oraz 3 pociągi linii S10. Natomiast w przeciwnym kierunku, z Otwocka do Warszawy Falenica, kursować będzie 4 pociągi linii S1 oraz 15 pociągów linii S10.

W poniedziałek, 27 maja, jeden z porannych pociągów linii S10 zostanie dodatkowo skierowany na skróconą trasę do stacji Warszawa Falenica.