Termin i szczegóły nadchodzących wyborów parlamentarnych

Zostało już ustalone, że najbliższe wybory do Parlamentu Rzeczypospolitej Polskiej odbędą się 15 października 2023 roku. W tym dniu, od godziny siódmej rano do godziny 21:00, obywatele będą mieli możliwość oddania swoich głosów na kandydatów do Sejmu i Senatu. Wybór ten będzie mógł być dokonany w dostępnych lokalach wyborczych, które zostaną otwarte właśnie na ten specjalny dzień. Dodatkowo, w tym samym dniu przewidziane jest również referendum.

Zarejestrowanych zostało sześć komitetów wyborczych – Prawo i Sprawiedliwość (PiS), Koalicja Obywatelska (KO), Trzecia Droga, Lewica, Konfederacja oraz Bezpartyjni Samorządowcy. Te komitety oficjalnie przedstawiły swoje definitywne listy kandydatów do Sejmu z okręgu wyborczego numer 20. Warto zaznaczyć, że ten konkretny okręg obejmuje teren powiatu legionowskiego.

Jeśli chodzi o wybory do Senatu, mieszkańcy powiatu legionowskiego będą mieli szansę zagłosować na jednego spośród czterech kandydatów. W zakresie okręgu wyborczego numer 20 wchodzą obszary takie jak powiaty: grodziski, legionowski, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni oraz wołomiński. Z kolei liczba posłów, którzy zostaną wybrani w tym okręgu, wynosi dokładnie 12.