Piknik historyczny w Lesie Bródnowskim: średniowieczna przygoda czeka na odwiedzających

Podczas nadchodzącego weekendu, Las Bródnowski serdecznie zaprasza pasjonatów historii oraz wszystkich poszukujących dobrej rozrywki. Wydarzenie odbędzie się na archeologicznej polanie, otoczonej przez stary grodzisko z czasów średniowiecza, gdzie pojawią się rekonstruktorzy przedstawiający słowiańskich wojowników sprzed około tysiąca lat.

Przy grodzisku rozmieszczone będą prasłowiańskie namioty, w których będzie można spotkać rzemieślników takich jak szczytnicy, snycerze czy cieśle. Wśród nich nie zabraknie również wojowników z drużyny książęcej, odziani w historyczne stroje bojowe – przeszywanice, kolczugi i hełmy garczkowe z nosalem. Jeśli te nazwy nie mówią Ci wiele, masz doskonałą okazję przyjść i dowiedzieć się więcej!

Dla tych, którzy szukają dreszczyku emocji, przygotowane zostaną pokazy strzelania z łuku i katapulty. Atmosferę na pewno podgrzeje koncert muzyki średniowiecznej – grupa „Baba na niedźwiedziu” już wielokrotnie udowodniła, że przy dźwiękach kobzy, bębna i dudów można wyśmienicie się bawić.

Podczas dwudniowego pikniku odbędą się także pokazy manewrów wojennych przez zespół rekonstrukcji historycznej. Grupa inscenizacji obyczajowych zaprezentuje etiudę o tym, jak rozwiązywano spory rodowe w X wieku. Wydarzenie rozpocznie się 15 czerwca o godzinie 11:00 i potrwa aż do 16 czerwca. Szczegóły dotyczące wydarzenia można znaleźć na informacyjnych plakatach. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych!