Nowy park dla psów w Parku Bródnowskim – miejsce do swobodnej zabawy dla czworonożnych przyjaciół

Na terenie zielonej enklawy Warszawy, jaką jest Park Bródnowski, realizowane są prace przy budowie nowoczesnego parku dla psów. Ta ciesząca się dużą popularnością przestrzeń rekreacyjna, położona niedaleko ulicy Kondratowicza, wkrótce zostanie wzbogacona o dogodne miejsce do spacerów i zabaw dla czworonożnych mieszkańców.

Planowany wybieg dla psów jest lokalizowany na południowo-wschodnim krańcu Parku Bródnowskiego i został zaprojektowany tak, aby sprostać potrzebom różnych ras i wielkości psów. Projekt przewiduje podział na dwie strefy – mniejszą, wyposażoną w przeróżne przeszkody do pokonania przez psy, która zajmuje powierzchnię około 464 metrów kwadratowych oraz większą, przeznaczoną do swobodnego biegania i zabawy, o powierzchni 1510 metrów kwadratowych. Pomiędzy nimi znajduje się specjalna śluza rozdzielająca, która ma na celu umożliwienie bezpiecznego przechodzenia między strefami.

Realizacja inwestycji wiąże się z koniecznością usunięcia niektórych krzewów, które utrudniały jej postęp. Prace nad budową parku są w pełni zaawansowane – obecnie trwają prace związane z ogrodzeniem terenu oraz budową trzech miejsc parkingowych, w tym jednego przeznaczonego dla osób z niepełnosprawnościami. Prace obejmują również nasadzenia roślin i stworzenie ścieżek dojścia do parku.

Niezwykle ważna była współpraca z mieszkańcami w procesie tworzenia projektu parku. Ich sugestie i uwagi zostały uwzględnione, co pozytywnie wpłynęło na ostateczny kształt inwestycji. W konsultacje zaangażowany był także behawiorysta z Targówka, który uczestniczył w spotkaniach z mieszkańcami i dzięki swojej wiedzy mógł przyłożyć się do optymalnego wykorzystania przestrzeni parku.