Co warto wiedzieć o Muzeum Powstania Warszawskiego?

Nie da się ukryć, że Warszawa ma wiele ciekawych miejsc do zaoferowania. Jednym z nich niewątpliwie jest Muzeum Powstania Warszawskiego.

Bohaterstwo Polaków w czasie II wojny światowej – Muzeum Powstania Warszawskiego

Ciemiężony przez oprawcę naród polski postanowił się zbuntować. Stąd Powstanie Warszawskie, które wybuchło 1 sierpnia 1944 roku.

Godzina ,,W”, chwycenie za broń, pójście bez przygotowania

Dzieci, harcerze, dorośli, kobiety i dzieci. Bohaterowie. Ich dzialania zostały upamiętnione i zebrane w Muzeum Powstania Warszawskiego w tym mieście. Istnieje możliwość zamówienia przewodnika lub wypożyczenia audioprzewodnika, jak i zwiedzanie indywidualne. W salach zgromadzono historię tych dni. Zwiedzający mogą zbierać kartki z powstańczego kalendarza. Nie zabrakło także nagrań wspomnień. Choć obecnie możemy spotkać coraz mniej żyjących osób, które brały udział w zrywie, to pamięć o nich jest wciąż żywa.

Muzeum Powstania Warszawskiego – interaktywne spotkanie z historią

Muzeum Powstania Warszawskiego jest miejscem nietuzinkowym nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych. Dzięki nowoczesnemu przygotowaniu miejsce to zwiedzają nie tylko turyści z Polski, ale i całego świata. To interaktywne spotkanie z historią. Już zwiedzanie indywidualne i czytanie tablic pozwala wyobrazić sobie to, co przeżywała oblężona Warszawa w czasie drugiej wojny światowej. Do Powstania przystąpili także harcerze, którzy na czas okupacji działali w Szarych Szeregach.

Nie można zapomnieć o poległych, ale bohaterowie nie poddali się do ostatnich dni. Warto, by każdy Polak udał się tutaj choć raz, ale w momencie, gdy zrozumie powagę i tragizm tamtych wydarzeń. Warto zaplanować na nią co najmniej dwie, trzy godziny.