Muzeum Etnograficzne w Warszawie

Świetną okazją do zapoznania się z kulturą Warszawy jest odwiedzenie miejskiego Muzeum Etnograficznego. Znajduje się ono paręnaście minut spacerem od Grobu Nieznanego Żołnierza. Bilety także są w okazyjnych cenach.

Muzeum Etnograficzne w Warszawie – dlaczego warto się tutaj wybrać będąc w stolicy?

Mając ochotę odwiedzić Muzeum Etnograficzne w Warszawie warto zarezerwować sobie co najmniej godzinę czasu, a można i więcej. Na początek zwiedzający są zobowiazani do odłożenia plecaków i kurtek w wyznaczonym miejscu. Następnie zaczynamy zwiedzanie. Warto zajrzeć do sali interaktywnej, gdzie dzieciaki poprzez zabawę mogą zobaczyć, skąd wzięły się różne przedmioty codziennego użytku. Następnie do przejścia mamy kilka pięter bogato wypełnionych eksponatami.

Nie zabrakło oczywiście eksponatów strojów ludowych, męskich, żeńskich i z różnych czasów. To duża ciekawostka, tym bardziej, że obecnie ludowe zespoły stanowią nieliczny procent występów kulturowych. Dużą popularnością cieszy się także cepelia, czyli różne ozdoby wykonane pracą rąk człowieka. To jednak nie jedyne atrakcje, jakie możemy zobaczyć w Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Regularnie pojawiają się wystawy czasowe, możemy także obejrzeć monumentalną fasadę i przestronne wnętrze budynku, w którym zostało umieszczone Muzeum Etnograficzne.

Sale i zwiedzanie odbywa się w sposób zorganizowany. Przechodząc zgodnie ze wskazówkami obsługi wędrujemy między kolejnymi piętrami, oglądając niecodzienne eksponaty. Na koniec schodzimy oddzielnym zejściem. Oczywiście nie trzeba zwiedzać wszystkiego dokładnie. Możemy wybrać sale, które nas interesują.

One thought on “Muzeum Etnograficzne w Warszawie

Dodaj komentarz