Gala Wolontariatu na Targówku – honorowanie lokalnych bohaterów

7 grudnia, w atmosferze pełnej uznania i wdzięczności, odbyła się uroczysta gala, podczas której najbardziej zaangażowani wolontariusze z dzielnicy Targówek w Warszawie zostali uhonorowani specjalnymi nagrodami. Imprezę zorganizowano pod hasłem „Wolontariat – to lubię!” i miała ona miejsce dzięki współpracy nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół im. Piotra Wysockiego oraz pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej (OPS) i Urzędu Dzielnicy Targówek.

Całość wydarzenia była pod patronatem Małgorzaty Kwiatkowskiej, burmistrz dzielnicy Targówek. W trakcie spotkania wręczono nagrody dla najbardziej aktywnych wolontariuszy w różnych obszarach społeczności – od opiekunów szkolnych kół wolontariatu, przez pracowników OPS, po wolontariuszy Hospicjum Domowego Zgromadzenia Księży Marianów, Centrum Kultury i Aktywności oraz Biblioteki Publicznej Dzielnicy Targówek.

Uroczystość została dodatkowo umilona poprzez recital Amandy Zony Kierun, utalentowanej skrzypaczki i pianistki, która jest laureatką wielu konkursów muzycznych zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej.

Na gali nie zabrakło również znanych osobistości. Obecni byli m.in. Dorota Kozielska i Jacek Duczman – zastępcy burmistrza Targówka, Joanna Mroczek – wiceprzewodnicząca Rady Dzielnicy Targówek, Aneta Wyczółkowska – przewodnicząca Komisji Edukacji i Wychowania, oraz Jolanta Miśkiewicz – przewodnicząca Komisji Bezpieczeństwa, Zdrowia i Inicjatyw Lokalnych Rady Dzielnicy.

Gościem honorowym na gali była Katarzyna Stoparczyk – znana dziennikarka, autorka popularnych audycji radiowych i telewizyjnych takich jak „Dzieci wiedzą lepiej” czy „Myślidziecka 3/5/7”. Wspólnie z Wojciechem Mannem stworzyła program „Duże dzieci”. Jest także autorką książek oraz reżyserką spektakli teatralnych. Promuje prawa dzieci.