Dlaczego warto odwiedzić Lasek Bródnowski w Targówku?

Lasek ten jest wyjątkowy, ponieważ to właśnie w tym miejscu archeolodzy znaleźli ślady najstarszego na obszarze Warszawy grodu. Okres jego istnienia datuje się na XI — X wiek. Pomimo że nie pozostało po nim wiele, ponieważ większość elementów spłonęła, badaczom udało się dokonać tego odkrycia przed rozpoczęciem 2. wojny światowej, a po niej były prowadzone dalsze badania.

Pozostał po nim m.in. charakterystyczny wał, który można napotkać, spacerując po lesie. Oprócz tego odwiedzający lasek mogą wejść przez bramę, która również stanowi pozostałości. Miłośnicy historii i archeologii mogą zobaczyć, odwiedzając to miejsce liczne relikty z tamtych czasów. Warto zaznaczyć, że sam las powstał dopiero w latach 50 ubiegłego wieku. Starsze osoby pamiętają czasy, gdy na tym obszarze mieściła się łąka. Z kolei sam gród za czasów istnienia był otoczony wokół bagnami.

Lasek Bródnowski – inne walory tego miejsca

Mieszkance lubią odwiedzać to miejsce w czasie wolnym. W Lasku Bródnowskim czeka na nich wiele udogodnień m.in. w postaci ławek, czy stolików. Miejsce to ma również walory edukacyjne. Miejsce to z pewnością przypadnie do gustu dzieciom, które mogą przebyć ścieżkę edukacyjną dotyczącą m.in. przyrody, a także archeologii. Lasek ten to również doskonałe miejsce do aktywnego spędzania czasu wolnego. Dla dzieci atrakcją dostarczającą ruchu i zabawy jest plac zabaw.

Wśród nowych atrakcji można wymienić m.in. stanowisko do gry w szachy, liczydło, czy zjeżdżalnie. Z kolei nieco starszym osobą przypadnie do gustu siłownia plenerowa. Osoby preferujące jazdę na rowerze mogą poruszać  się na nim  po lesie po ścieżce.