Bezpłatne badania mammograficzne dla mieszkanek Warszawy Targówek – zaproszenie od Urzędu Dzielnicy i Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Profilaktyka i Diagnostyka

Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy wraz z Geneva Trust Polska Sp. z o.o. – Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej Profilaktyka i Diagnostyka, skierowały do kobiet mieszkających na terenie Dzielnicy zaproszenie na bezpłatne badania mammograficzne. Te badania są częścią Programu Profilaktyki Raka Piersi – Etap Podstawowy, a ich finansowanie pokrywa Mazowiecki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia.

Badania będą realizowane przy użyciu Mammobusu, pojazdu specjalnie przystosowanego do przeprowadzania mammografii. Z bezpłatnej oferty badań mogą skorzystać kobiety w wieku od 45 do 74 lat (kończące rok życia w latach 1950-1979).

Przed podjęciem decyzji o przystąpieniu do badania, Panie są proszone o uzupełnienie ankiety przygotowanej specjalnie na tę okoliczność. Ankieta zawiera dane, które pozwolą lekarzom na dokładniejszą interpretację wyników badań. Standardowy proceder mammograficzny zakłada wykonanie czterech projekcji (dwie projekcje na jedną pierś).

Planowane badania mają miejsce 7 maja, czyli w najbliższy wtorek, w godzinach od 9:00 do 17:00. Lokalizacją Mammobusu będzie parking przy budynku Urzędu Dzielnicy Targówek przy ulicy L. Kondratowicza 20 – od strony Urzędu Stanu Cywilnego.